אחסון אתרים

כיום כל עסק חייב אתר אינטרנט. עסק ללא אתר הינו עסק שאינו קיים ואתר שאינו מופיע במקומות הראשונים בגוגל כאילו לא נחשב. הסיבה שכל עסק חייב אתר אינטרנט הינה מכיוון שהיום מעל תשעים אחוזים מהחיפושים אחר שירות מסוים לא מתבצעים בספר הטלפונים או לפי מודעות אלא במנועי החיפוש באינטרנט ובעיקר בגוגל. כל אתר אינטרנט חייב שטח אחסון ברשת ולכן הוא צריך לפנות לחברת אחסון אתרים אשר נותנת שירותי אחסון על השרתים שלה.

כשאנו מחפשים אחר שירותי אחסון אתרים ישנם מספר דברים שעלינו להבין. הדבר הראשון הוא שישנם מספר אפשרויות של אחסון אתרים וכל אפשרות שמתאימה לבעל אתר מסוים לאו דווקא תתאים לבעל אתר אחר הכול כמובן לפי גודל האתר. הדבר השני הוא כמובן העלויות הכרוכות בשטח אחסון, אחסון אתרים על גבי שרת של חברה המוכרת שירותי אחסון ושטח אחסון הינו נמוך מאוד ביחס להקמת שרת פרטי אך לחברה גדולה עם אתר גדול מאוד יכול להיות משתלם להיות עם שרת פרטי משלה.

ישנה אפשרות נוספת למי שרוצה אחסון אתרים והיא האפשרות לאחסון אתרים בחינם. שירות זה בדרך כלל הינו תמורת באנרים פרסומיים המופיעים באתרי הלקוחות וכן שטח אכסון קטן יחסית שמהר מאוד לא יספק את בעל האתר ואז שאר השירות והוספת שטח הינה בתשלום. שירות אחסון אתרים זה אינו מומלץ לאילו המעוניינים להקים אתר אינטרנט רציני ומקצועי הן בגלל הפרסומות והן בגלל השטח המצומצם המוצע ובעיקר מתאים לחובבנים.

ישנם גם מפיצים של שירותי אחסון אתרים, מפיצים אלו קונים שטח אחסון גדול שבדרך כלל מספיק לעשרה אתרים או יותר ומוכרים אותם ביחידות ללקוחות. במקרה זה הלקוח לא יודע שזה שהוא קנה ממנו הוא בעצם המתווך ומשלם לפעמים ממה שהיה משלם אם היה פונה ישירות לחברת אחסון אתרים שמספקת שרתים ושירותי אחסון.

לסיכום, אחסון אתרים הינו מצרך חובה לכל בעל אתר אינטרנט גדול כקטן וכדאי מאוד לבדוק לפני שרוכשים שירות כזה מה השוק מציע וכן לוודא בדיוק מהם הצרכים שלנו והאם אנחנו צריכים שרת פרטי או שרת משותף

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *