בניית אתרים – לבנות חכם!

בניית אתרים היא תהליך חשוב מאד שעובר כל עסק אשר רוצה לשווק את עצמו בצורה עדכנית ויעילה. אתר אינטרנט מסייע לעסק לשווק את עצמו ללקוחות שנמצאים רחוק ממנו, מבחינה פיזית, וגם למצוא קהלי יעד חדשים בקלות וביעילות. אך על מנת שאתר האינטרנט אכן יספק את המצופה ממנו, הוא צריך להיות בנוי בצורה טובה ומקצועית, כך שיביא אליו גולשים, ואל העסק – לקוחות. בנייה נכונה של אתר אינטרנט כוללת פרטים רבים, מהבנייה הטכנית, דרך העיצוב ועד לקידום.

איך לעצב אתר שיביא לקוחות?

כאשר גולשים נכנסים לאתר אינטרנט, הם רוצים למצוא בקלות את מבוקשם. זה יכול להיות מוצר מסוים שהם מעוניינים לרכוש באתר שמהווה חנות מקוונת, זה יכול להיות מידע מסוים על פריט כלשהו או על נושא מסוים, זה יכול להיות פרטי יצירת קשר עם בית העסק וכן הלאה. לכם, כבעלי העסק והאתר, חשוב שהגולשים ימצאו את הפרטים שהם זקוקים להם. אם הם ימצאו את המידע שהם מעוניינים בו, הם יקבלו רושם טוב על האתר ועל העסק בכלל, וגם ייהנו לגלוש באתר ולחפש אחר נושאים שמעניינים אותם. לכן, כאשר בונים אתר חדש, חשוב מאד לעצב אותו בצורה ברורה ונוחה למשתמש. איך עושים זאת?

בניית אתרים בעיצוב יעיל

על מנת שגולשים יתמצאו בקלות לאתר, חשוב לחלק את האתר לדפים בנושאים מוגדרים, ולהציג לשוניות הפניה לדפים הללו בעמוד הבית של האתר, בצורה ברורה מאד. באתרים רבים ניתן לראות קישורים המפנים לדפים משמעותיים של האתר, אשר כתובים בפונט דקיק, בצבע שאינו בולט, וממוקמים בפינת העמוד. באופן כזה, קשה מאד עד בלתי אפשרי להתמצא באתר. חשוב ליצור אתר מסודר, בולט וברור, ולהציב את החלקים החשובים של האתר בצורה בולטת וברורה לגולשים. בנוסף, חשוב לעצב את האתר בצבעים נעימים לעין, אשר יוצרים מראה ברור, אחיד ולא רועש. דבר חשוב נוסף הוא לדאוג שהאתר יהיה מעוצב באופן מותאם למובייל, מכיוון שרבים גולשים כיום בעיקר ממכשירים סלולאריים, ולאו דווקא מהמחשב הרגיל.